albert steclik

W 11. odcinku podcastu SUML rozmawiamy o strategii w reklamie. Gościem jest Albert Stęclik, który specjalizuje się w wypracowaniu efektywnych strategii dla marek. Dobre pomysły na reklamę uważa za najdroższą walutą.

Odpowiadam za to, żeby działania komunikacyjne marki były efektywne.

Zanim założył agencję reklamową Dziadek do Orzechów, pracował dla dużych agencji reklamowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje doświadczenie zdobywał m.i. w MKI, VML, Adam&Eve. Jak twierdzi, sam dobiera swoich klientów, odpowiednio komunikując swoją markę. Jest osobą otwartą, podchodzącą do siebie z dystansem. Nie ogranicza się do ustalonych schematów.

Albert twierdzi, że w reklamie nie ma miejsca na przypadek, bo celność–to nawyk. Można go wypracować, jak każdy inny, jeżeli mamy strategię działania.

Zasięg jest kluczem do budowania silnych marek.

W podcaście opowie o tym, czym różni się polska agencja od szwedzkiej. Oraz jak mu się udało odbyć wycieczkę do słynnej agencji F&B w Szwecji i dostać darmową konsultację u Tobiasa Nordströma (Head of Planning).

Volvo Trucks The Epic Split feat. Van Damme, 2013 (by F&B)

 

Często zyski przychodzą od klientów, od których tego totalnie się nie spodziewamy. Takie osoby nie da się zamknąć w jednej personie.

Słuchając podcastu, dowiesz się dlaczego promocja w Twojej firmie nie osiąga postawionego celu. Uświadomisz sobie, że to, czego uczą w Internecie i książkach o marketingu, nie zawsze można zastosować w praktyce. Uodpornisz się na osoby, które uważają siebie za ekspertów i podają gotowe rozwiązania namawiając Ciebie do użycia narzędzi, zapominając o strategii firmy.  Albert obali niektóre mity, związane z promocją biznesu. Ujawni m.i. dlaczego tworzenie person (szkic idealnego klienta) nie pomoże Ci w biznesie i dlaczego warto przestać myśleć narzędziami. Jak sam twierdzi: „Warto trzymać się zdrowego rozsądku zapisanego w Power Point”.

Narzędzia muszą być drogą do celu, nie celem samym w sobie.

Agencja reklamowa Dziadek do orzechów

Agencja reklamowa Dziadek do orzechów

 

Dostaniesz odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Kim jest planer mediów?
  • Dlaczego musisz już dziś zaplanować strategię reklamową? Jak to zrobić?
  • Dlaczego tworzenie person nie przyda Ci się w budowaniu biznesu?
  • Dlaczego i kiedy nie warto targetować biznesu do określonej grupy ludzi?
  • Jak za pomocą odpowiednio ułożonej strony www można dobierać klientów?
  • Jaka jest rola zasięgu w budowaniu silnych marek?
  • Dlaczego narzędzia marketingowe nie zadziałają bez odpowiednio dobranej strategii?
  • Czy należy inwestować w tworzenie treści na blogu firmowym?
  • Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

O tym nie dowiesz się z książek o marketingu.

 

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Albertem Stęclikiem!