polskie podcasty

Gościem pierwszego odcinka mojego podcastu jest Radek Budnicki, podcaster, bloger, fotograf i mentor. Od niedawna prowadzi blog oraz podcast Lepiej Teraz. Tworzy dla ludzi kreatywnych z pasją.

Jak odkryć pasję do robienia podcastów

Radek Budnicki
Lepiej teraz

 

 

Jednak nie zawsze podążał za swoją pasją. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w korporacjach, zarządzał spółkami. Radek zrezygnował z pracy dla kogoś, bo nie przynosiła mu spełnienia. W pogoni za pieniędzmi i wysokimi stanowiskami zapomniał o pasji. Dziennikarstwem zajmował się jeszcze będąc studentem, jednak „poszedł za świecidełkami” – budowaniem kariery i szukaniu pracy, która przynosi dobre pieniądze.

 

Dziennikarstwo odkryłem wtedy, porzuciłem to i zapomniałem o swoich marzeniach. I teraz chcę je na nowo zrealizować.

 

Jeszcze rok temu zrozumiał, że pieniądze nie przynoszą szczęścia. Co więcej mówi, że mieć mniej znaczy mieć więcej. Jest minimalistą, nie chodzi do galerii handlowych, nie akceptuje kolejek i bezmyślnego wydawania pieniędzy na gadżety.

Uważa, że życie jest jedno i trzeba je przeżyć tak, jak chcemy tego my, a nie ktoś. Więc mówi: „Jeśli zaczynać, to warto zacząć teraz…. lepiej teraz.„

Nie lubię gromadzić rzeczy, nie staram się na siłę zapełniać mojego życia konsumpcją, żeby zagłuszyć moje problemy osobiste, frustracje.

polskie podcasty o marketingu

Z podcastu dowiesz się:

jak Radkowi udało się zrobić ważny krok w swoim życiu i odkrył pasję do podcastingu;

dlaczego podcasting to jest świetne narzędzie do networkingu i nawiązania relacji z wpływowymi ludźmi;

o fenomenie Snapchata;

o tym jak zbudować biznes z minimalną inwestycją;

o tym co zmienił Instagram i jaka jest nowa strategia Facebooka.

 

Tematy, które poruszę w pytaniach do Radka to między innym Marketing internetowy, SEO, zalety listy mailingowej i mankamenty Google Adwords.

Radek powie o tym, dlaczego dzisiaj pojawia się na pierwszych stronach na konkretne słowa kluczowe i dlaczego nigdy nie skorzysta z Google Adwords.

 

Jest znane przysłowie: gdzie najlepiej schować ciało martwej osoby? – na drugiej stronie wyszukiwań w Google.

 

Rozmawialiśmy o przyszłości reklamy oraz o tym czy warto studiować marketing na uczelni.

…chodzenie na uczelnie na wykłady z marketingu są bez sensu. 

 

Radek daje porady o tym, jak zacząć swoją przygodę z podcastami – jaki ma mikrofon, jaki sprzęt poleca początkującym podcasterom oraz jak nawiązać kontakt z osobą do podcastu.

Wspomina również o tym, jakie eventy odwiedza na mieście i gdzie spotyka swoich fanów.

 

Zachęcam do wysłuchania tego podcastu oraz polubienia fanpage’a Startupmylife.

 

 

[button_1 text=”Przeczytaj%20transkrypcj%C4%99!” text_size=”32″ text_color=”#000000″ text_bold=”Y” text_letter_spacing=”0″ subtext_panel=”N” text_shadow_panel=”Y” text_shadow_vertical=”1″ text_shadow_horizontal=”0″ text_shadow_color=”#ffff00″ text_shadow_blur=”0″ styling_width=”40″ styling_height=”30″ styling_border_color=”#000000″ styling_border_size=”1″ styling_border_radius=”6″ styling_border_opacity=”100″ styling_shine=”Y” styling_gradient_start_color=”#ffff00″ styling_gradient_end_color=”#ffa035″ drop_shadow_panel=”Y” drop_shadow_vertical=”1″ drop_shadow_horizontal=”0″ drop_shadow_blur=”1″ drop_shadow_spread=”0″ drop_shadow_color=”#000000″ drop_shadow_opacity=”50″ inset_shadow_panel=”Y” inset_shadow_vertical=”0″ inset_shadow_horizontal=”0″ inset_shadow_blur=”0″ inset_shadow_spread=”1″ inset_shadow_color=”#ffff00″ inset_shadow_opacity=”50″ align=”center” href=”http://www.margoleads.com/jak-odkryc-pasje-do-robienia-podcastow/”/][divider style=”10″]