jak znaleźć klientów na LinkedIn

Facebook jest traktowany jako panaceum na promocję każdego biznesu, a szkolenia z reklam na Facebooku rozchodzą się jak gorące bułeczki. Natomiast LinkedIn dla wielu osób i firm pozostaje czarną magią. Przynajmniej jeszcze wiele ekspertów nie wie o skarbach, które kryją się w sieci kontaktów na platformie, często nazywanej wielką imprezą profesjonalistów.

Gościem 14. odcinka podcastu jest Leszek Kozłowski, szkoleniowiec i praktyk, specjalista z zakresu promocji na platformie LinkedIn. Opowie o tym, w jaki sposób używać LinkedIna, by zwiększyć sprzedaż w firmie, znaleźć nowych klientów, nową pracę i budować mocną markę eksperta.

Z content marketingiem na LinkedIn i podejściem KPI jest pewien problem. Dostaję do publikacji artykuły, które mają na siłę konwertować. Efekt jest zazwyczaj odwrotny.

LinkedIn różni się od FB filozofią–zrzesza profesjonalistów, którzy mogą przedstawić swoje umiejętności, chcą nawiązać relacje z innymi ekspertami z branży, szukają pracy lub partnerów biznesowych. LinkedIn nie ingeruje w życie prywatne. Głównym celem tej platformy jest przedstawienie Ciebie, jako osoby, posiadającej określone kwalifikacje zawodowe – eksperta.

 

szkolenia LinkedIn

 

Udzielanie się na grupach tematycznych, odpowiadanie na pytanie, dotyczące Twojej branży sprawi, że będzie można w krótkim okresie czasu zaprezentować swoje kompetencje zawodowe. To pomaga w kreowaniu wizerunku eksperta.

W jednym z pierwszych odcinków podcastu Start Up My Life, mój gość Patrick Ney, stwierdził, że LinkedIn to jak „wielka impreza profesjonalistów”. Umieszczanie informacji nie związanych z życiem zawodowym, branżą, w której działasz sprawi, że spadnie zaufanie do Ciebie jako zawodowego marketera, sprzedawcy, doradcy podatkowego i t.in. Nie ma miejsca na kotki i relacje z wyjazdu do Grecji. Są tylko konkrety i robienie interesów.

Każdy kontakt jest traktowany jako kontakt biznesowy, nie prywatny. Używając LinkedIna czerpiemy informację ze źródeł, które poleca nasza sieć kontaktów, skupiając się na rozwoju zawodowym. Dlatego warto wypracować inną strategię komunikacji, niż tę którą stosujesz na FB czy Twitterze. Leszek Kozłowski opowie o komunikacji oraz jak w krótkim okresie czasu powiększyć sieć kontaktów na LinkedInie generując leady.

Post podsumowujący rok zdobył ponad 60,000 wyświetleń i to były wyświetlenia osób głównie z poza mojej sieci.

Wiele osób narzeka na „pazerność” Facebooka, który ostatnio coraz bardziej obcina zasięgi na fanpage’ach. Dzieląc się informacją całkowicie za darmo, nie można dotrzeć do wszystkich osób śledzących naszą aktywność. Za zasięg proszono nas o zapłatę. LinkedIn różni się tym, że stawia na piedestał treści, które wzbogacą zasoby użytkowników. Nie obcina zasięgów, wręcz przeciwnie – stara się publikowane treści przedstawić jak największej liczbie osób z Twojej sieci kontaktów. Zapominając o potencjale LinkedIna, tylko stracisz.

jak znaleźć pracę na LinkedIn

Nie można jedna podchodzić do narzędzi, które oferuje LinkedIn, na ślepo. Słuchając wywiadu z Leszkiem Kozłowskim, dowiesz się:

  1. Jak stworzyć skuteczne konto, które pomoże zwiększyć sieć kontaktów?
  2. Co zyskasz polecając inne osoby i dając referencje na LinkedIn? I jak sprawić, żeby inne osoby z Twojej sieci kontaktów zwiększały Twoją wiarygodność?
  3. Dlaczego LinkedIn nie chce od Ciebie pieniędzy?
  4. Czy warto zainwestować w wersję Premium i kiedy należy pozostać przy darmowej wersji?
  5. Jak kontaktować się z potencjalnymi klientami, gdy nie są Twoimi znajomymi, ale chcesz sprawić dobre wrażenie?
  6. Jak użyć tablicy LinkedIn do tego, żeby pozyskać leady?
  7. Czym jest content marketing na LinkedInie i jak treści, które piszesz, przyciągną do Ciebie nowych klientów czy pracodawcę?

Leszek Kozłowski daje wartość. Sam sprzeciwia się stricte sprzedażowym tekstom. Nie skupia się na sprzedaży, tylko chce pokazać, że posiada wysokie kompetencje do rozwiązania wielu  problemów klientów prywatnych, jak i firmowych.

Dużo lepiej sprawdzają się treści o dużej wartości dla czytelnika. Kiedy będzie zainteresowany tematem, którym się zajmujemy, sam przyjdzie.

Leszek Kozłowski zbudował swoją sieć kontaktów, przekraczającą 13,000 osób, a jego artykuły czyta 40% jego sieci. Artykuły te są wielokrotnie udostępniane (polecane). Klienci sami do niego dzwonią. I to dzięki temu, że wie, jak używać dostępnych narzędzi, które przynoszą takie spektakularne wyniki.

Jeżeli chcesz czerpać informację z know-how, przesłuchaj tego wywiadu o LinkedIn z właścicielem firmy Bizconnect i LinkedIn Growth Hacker, Leszkiem Kozłowskim.

P.S. Będę Ci wdzięczna, jeżeli podasz ten artykuł dalej.