jak wypromować startup

 

W dziesiątym odcinku podcastu Start Up My Life dowiesz się o tym, jak skutecznie wypromować startup przez stworzenie mocnej marki osobistej. Do rozmowy zaprosiłam Anetę Siejkę, mediowego eksperta, mentora i wykładowcę.

Jest związana z branżą od 2004 r. Zdobyła doświadczenie w domach mediowych Startcom Media i OMD Poland. Tam odpowiadała za projekty m.in: The Coca Cola Company, T-Mobile,BANK ZACHODNI WBK Kredyt Bank,Levi’s, Podravka, Onet.pl, Rainbow Tours.

Dzieli się doświadczeniem ze studentami warszawskich uczelni – wykłada w Szkole Głównej Handlowej, Collegium Civitas, Warszawskiej Szkole Reklamy, Szkole Mistrzów Reklamy. Na swoim rachunku ma powyżej 1000 godzin szkoleniowych.  

 

Każda złotówka wydana na promocję musi być zbadana i należy zminimalizować ryzyko “pustych kontaktów” bez zwrotu z inwestycji.

Ma jeszcze jedną misję – pomaga startupom stworzyć strategię promocji biznesu, która sprawia, że każda wydana złotówka na promocję biznesu generuje zwrot z inwestycji. W Inkubatorach Przedsiębiorczości jest mentorem i doradza w kwestiach stworzenia mocnej marki osobistej, strategii w reklamie i innowacyjnej promocji biznesu, komunikacji z klientem z zastosowaniem narzędzi inbound marketingu.

Wywiad jest poświęcony działaniom reklamowym oraz tworzeniu mocnej marki osobistej, która przełoży się na przyspieszony rozwój startupu, znalezienie klientów i nawiązanie strategicznego partnerstwa.

Bardzo często nie wystarczy mieć jedynie pomysł na biznes, stworzyć produkt, który zaakceptuje rynek.

Aneta twierdzi, że klienci sami mogą do nas przychodzić, jeżeli wypracujemy właściwą strategię promocji i zastosujemy odpowiednie techniki. Inbound marketing – to technika, która to zapewnia. Reklama w telewizji jest dość kosztowna i bardzo często jest ona wykluczana w pierwszych fazach istnienia startupu.e-marketing Aneta Siejka

Warto sięgać po bardziej skuteczne, ale mniej kosztowne metody.

Inbound marketing ma celu bycie odnalezionym przez klientów… zainteresować daną treścią.

Jest dużo narzędzi, dzięki którym można szybko wystartować z biznesem: prowadzenie bloga firmowego, odpowiednie zarządzanie profilami social mediowymi, tworzenie wartościowych treści, udostępnianych online, przemawianie na konferencjach i wiele innych metod sprawią, że klient sam zainteresuje się Twoim biznesem. Warto jednak pamiętać, że strategia ta jest długofalowa i nie przyniesie wyników w pierwszy dzień po wprowadzeniu. Mimo to jest bardziej efektywna niż reklama w telewizji.

Wizytówka którą zdobędziemy, to zaproszenie do kontaktu. Trzeba później przenieść to do online’u na różnych portalach społecznościowych, branżowych LinkedIn, Golden Line. I tam zobaczyć jaką sieć kontaktów mają te osoby.

Nie warto wykluczać mediów drukowanych i cyfrowych, ponieważ ich uwaga podnosi świadomość o nowo powstałej marce. Publikacje w gazetach i czasopismach sprawiają, że o startupie zaczynają mówić. W wywiadzie Aneta Siejka opisuje, jak konkretnie wygląda proces komunikacji z mediami. Z wywiadu dowiesz się jak sprawić, by o Twoim biznesie mówiono w publikacjach prasowych, przy zerowej inwestycji w to przedsięwzięcie.

 

Pytania, na które dostaniesz odpowiedzi:

  • Jak sprawić, żeby pieniądze wydane na promocję biznesu wygenerowały maksymalny zwrot z inwestycji?
  • Jak wykorzystać mocną markę osobistą do promocji startupu?
  • Jak wypracować strategię komunikacji z klientami?
  • Jak sprawić, żeby o startupie pisali w gazetach?
  • Jak komunikować się z mediami drukowanymi i cyfrowymi?
  • Jak skutecznie prowadzić networking, żeby wykorzystać zdobyte kontakty?
  • Czym jest Brand Love i jak sprawić, żeby klienci przywiązali się do marki?
  • Dlaczego misja i wizja marki jest ważna i jak ona pomoże w zdobywaniu klientów?
  • Jakich technik używać, żeby klienci sami do nas przychodzili?

 

Zapraszam do wysłuchania!