jak wydać własną książkę?

Gościem 9. odcinku podcastu Start Up My Life „Jak wydać własną książkę” jest Dominika Nawrocka, przedsiębiorczyni, wydawca książki i autorka bloga Kobieta i Pieniądze, inwestorka w nieruchomości i bardzo świadoma kobieta.

jak wydać książkę?

Przez 10 lat pracowała w agencjach PR. Pewnego dnia postanowiła jednak założyć własną firmę i tworzyć przyszłość na własną rękę. Mimo to, że praca w branży PR jej się podobała, zrezygnowała z niej, żeby świadczyć usługi klientom pod swoją marką. Wiedza, którą uzyskała na etacie sporo jej pomogła w promocji własnej książki, o której rozmawiamy w podcaście. Z całą pewnością można powiedzieć, że robi to co kocha. A najważniejsze – nie żyje od poniedziałku do piątku, od 8 do 17–czerpie przyjemność ze wszystkiego, w co się angażuje.

Wszystko zaczyna się od marzeń. Bo bez marzeń nie ma celów, bez celów nie ma planu, a bez planu nie ma realizacji. 

Zrozumiała, że inteligencja finansowa to coś, czego brakuje nawet tym kobietom, które zajmują kierownicze stanowiska w dużych korporacjach. Inwestując w nieruchomości, budując pasywny dochód, postanowiła podzielić się doświadczeniem z innymi. Edukuje kobiety–uświadamia im, że „mogą same siebie wybierać”, same mogą zadecydować  o swojej przyszłości.

Ja sobie sama daję możliwości. To jest wszystko wynik mojej proaktywności, mojej chęci i tego, że po prostu chcę to robić. I do tego przekonuję inne kobiety. One nie muszą czekać na to, że ktoś przyjdzie i ich wybierze spośród grona innych. Każda z nas jest wyjątkowa i musi siebie wybrać sama.

Zwraca uwagę na brak edukacji finansowej. Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że oszczędzając pieniądze stają się bogatsi. Dominika widzi w tym paradoks, twierdząc, że tacy ludzie są biedni, bo nie potrafią zainwestować w coś, co ma wartość. Bo tylko inwestując można sprawić, że to pieniądze będą dla nas pracować, a nie my dla pieniędzy.Jak wydać książkę?

Gromadzenie pieniędzy nie jest celem samym w sobie. To nie daje wolności finansowej. To jest złudne bezpieczeństwo. Pieniądze, które leżą, marnują się i tracą na wartości. To są tylko papierki. Pieniądze mają wartość, kiedy je zainwestujemy.

Mimo to, że Dominika edukuje kobiety, to podcast ten może zainteresować również mężczyzn. Podczas wywiadu mówiłyśmy dużo o inwestowaniu, ponieważ jest to motyw przewodni książki Dominiki.

Jednak głównym tematem naszej rozmowy jest self-publishing, czyli wydanie książki bez udziału wydawnictwa.

Wokół książki muszą być inne działania, produkty i usługi.

Dominika mówi o tym, co jest najtrudniejsze w napisaniu książki i jej wydaniu na własną rękę. Wspomina jakiego rzędu inwestycję trzeba dokonać, żeby wydać książkę. Ile kosztuje jeden egzemplarz książki wydanej samodzielnie. Wspomina również o tym, co i komu trzeba zlecić i jak zajmować się promocją książki.

 

Z wywiadu dowiesz się:

Od czego zaczynają się zmiany w życiu?

Co to jest edukacja finansowa?

Dlaczego oszczędzanie pieniędzy jest stratą czasu? Jak sprawić, żeby pieniądze się pomnażały?

Jak wygląda proces napisania i wydania książki na własną rękę?

Czym jest self-publishing? Jak wydać książkę samemu?

Komu i co należy zlecić?

Dlaczego warto zadbać o obecność książki na półkach księgarni?

Jak skutecznie wypromować książkę i zadbać o PR?

Ile kosztuje wydanie książki?

 

Linki, które zostały wspomniane w podcaście:

http://kobietaipieniadze.pl/kat-prod/ksiazki/ – książka Kobieta i Pieniądze

http://kobietaipieniadze.pl – blog Dominiki Nawrockiej, Kobieta i Pieniądze