marta idczak storytelling

marta idczak storytellingGościem #012 SML „Jak opowiedzieć historię o marce?” jest trener biznesu Marta Idczak. Prowadzi warsztaty ze storytellingu, stacjonarnie, jak i online. Swoich kursantów gości na statku ST-38. Tam uczy opowiadania historii o marce personalnej i firmie.

Marta używa narracji, która uwalnia potencjał do storytellingu. Skupia się przede wszystkim na kanałach social media. Bo tam są osoby, do których chcemy kierować nasz komunikat. Tam znajdują się również potencjalni klienci, z którymi chcemy nawiązać i budować relacje. Storytelling ułatwia nam ten proces.

Jeżeli nie będziesz mówić o swoich przełomowych momentach, to jesteś jak cyborg.

 

W nowo powstałej firmie często nie można obniżyć cen tak, by były one najniższe na rynku. Sięgamy po jakość. Ale szybko zauważamy, że konkurenci mają nie mniej jakościowe produkty o konkurencyjnej cenie. Jak możemy temu zaradzić? Innym podejściem do klienta, komunikacją, budującą relacją, a nie przekazem nastawionym na sprzedaż.

Jak stworzyć dobrą komunikację dla firmy lub marki osobistej? Przez opowiadanie o sobie i swojej marce w magiczny sposób.

Przełomowym momentem było dla mnie zakomunikowania moich zmian.

Z Martą rozmawiam o magii, która towarzyszy tworzeniu treści przekazu na kanałach social media. Na czas nagrywania rozmowy z Martą, statek ST-38 już nie miał miejsc na pokładzie. Wiele osób zainteresowało się narracją czarującej wróżki. Statek jest w drodze na Marsa, punktu docelowego szkoleniowej wycieczki. A celem jest zbudowanie przekazu o marce osobistej, tak by ona przemawiała do publiczności kursantów: angażowała, kreowała wizerunek. W takim przekazie nie może być obojętności.

W podcaście Marta, która dosłownie rysuje słowami, wyjaśnia jak sprawić, żeby nasze otoczenie aktywnie reagowało na to, co robimy na kanałach social media. Opowie, jak powstaje zaangażowana publiczność na social mediach i czym jest dobra komunikacja.

Nie byłam przygotowana. Przez to musiałam przejść cięższą drogę. Jeślibym poznała takich ludzi jak teraz, pewnie ta droga była by krótsza.

Oprócz swojej głównej pasji storytellingu Marta jest jednocześnie właścicielką biznesu farmaceutycznego. O nim napisała książkę Biznes-Apteka.

Dzięki pierwszemu biznesowi zdobyła spore doświadczenie w tym, jak komunikować działania firmy oraz swojej marki osobistej. Aktualnie pomaga osobom, które chcą przejść na wyższy, bardziej jakościowy poziom komunikacji w biznesie.

Jeżeli nie opowiesz swojej historii, ktoś zrobi to za Ciebie.

Z podcastu dostaniesz odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Jak komunikować się ze swoją publicznością na social mediach, by Twój przekaz do niej przemawiał i wywoływał pozytywne emocje?

2. Jak NIE pisać w social mediach?

3. Dlaczego opisywanie drogi osiągania celów jest bardzo ważne?

4. Czym jest testowanie treści?

5. Czy brak fanpage’a na FB zaszkodzi Twojej firmie?

6. Czy warto tworzyć stronę internetową, żeby sprzedawać produkty?

7. Dlaczego to co robisz, musi być spójnym z Twoimi wartościami?

Zapraszam do wysłuchania podcastu!

[optin_box style=”12″ alignment=”center” disable_name=”Y” email_field=”email” email_default=”Email” integration_type=”mailchimp” thank_you_page=”http://www.margoleads.com/jak-opowiedziec-historie-o-marce” already_subscribed_url=”http://www.margoleads.com/jak-opowiedziec-historie-o-marce” list=”759ed45893″ name_field=”FNAME” name_default=”Enter your first name” name_required=”Y” opm_packages=””][optin_box_field name=”headline”]Przygotowałam dla Ciebie ebook „7 Tajników Wiedzy Marketingowej”[/optin_box_field][optin_box_field name=”paragraph”]PHA+UG9kYWogbWFpbGEsIGEgZG9zdGFuaWVzeiB0xJkgd2llZHrEmSBwcm9zdG8gbmEgc2tyenlua8SZIG1haWxvd8SFITwvcD4K[/optin_box_field][optin_box_field name=”privacy”]Nie spamuję![/optin_box_field][optin_box_field name=”top_color”]undefined[/optin_box_field][optin_box_button type=”0″ button_below=”Y”]Chcę ebook![/optin_box_button] [/optin_box]