Jak zwiększyć ruch na blogu

Często początkujący blogerzy oczekują oszałamiających wyników zaraz po założeniu bloga i napisaniu kilku artykułów. Blogowanie – to duży trud. Do tego jeszcze regularny, bez weekendów i wymówek w stylu: „odpuszczę sobie”, „nie mam inspiracji”…

Nie ma przepisu na sukces w blogowaniu. Na pewno ruszysz do przodu jeśli weźmiesz pod uwagę te 5 aspektów. Wszytko zależy od tego, jak mocno chcesz zwiększyć ruch na blogu. Prawda, że chcesz? To, przejdźmy do konkretów!

20/80

Pisz wartościowe treści, ale poświęcaj na nie 20% swojego czasu. 80% poświęć na promowanie postów w social mediach. Spróbuj używać Facebooka do rozpowszechnienia linków do wpisów na blogu. Pamiętaj jednak! Zanim umieścisz post na cudzej grupie, należy siebie na takiej grupie dobrze zarekomendować. Trzeba aktywnie uczestniczyć w dyskusjach, dzieląc się wiedzą z innymi.  Kiedy odpowiadasz na pytania, wyjaśniasz, przykładasz się do rozwiązania problemów innych członków, powiększasz swój kapitał społeczny. To wtedy zyskujesz na zaufaniu. Następnego razu, kiedy zarekomendujesz swojego posta na takiej grupie, ludzie pozytywnie na to zareagują. Będzie można zebrać o wielu więcej kliknięć, niż w przypadku nie stosowania tej techniki.

Zwiększ obecność w mediach społecznościowych

Warto mieć swój fanpage na Facebooku, profil na Instagramie, a często na LinkedInie oraz Twitterze. Obecność Twojej marki blogowej w mediach społecznościowych zapewni Ci łatwiejsze podzielenie się treściami. Jeśli masz sporą społeczność albo małe grono wiernych wielbicieli Twojego bloga na fanpage’u, to na pewno codziennie będziesz ściągać ich do swoich najnowszych wpisów i zwiększysz ruch na blogu.

Umieszczaj prezentacje na SlideShare

Bądź oryginalny. Przemyśl i stwórz jakościową prezentację, dziel się wiedzą za darmo. Prezentację później wrzuć na SlideShare. Wiedza i tak jest dostępna za darmo w Internecie. A Ty nie stracisz dzieląc się swoim know-how. Prezentację można stworzyć bazując na swoich poprzednich postach na blogu albo stworzyć oryginalną. W prezentacji zalecam zamieścić parę linków, które prowadzą do Twojego bloga.

Informuj o nowościach w newsletterze

Zacznij wysyłać newsletter! Większość czytelników blogów nie wraca na strony www. To Ty musisz wrócić do swoich czytelników! Wysyłaj newsletter do swoich fanów, którzy zostawili swój adres email u Ciebie na stronie. Informuj ich o nowościach na blogu, podrzuć również parę starszych artykułów. Tak zachęcisz subskrybentów do przeglądania większej liczby postów.

Pracuj nad swoim SEO

Ruch przychodzący z wyszukiwarki Google nie koniecznie musi dominować. Ale warto już dzisiaj dbać o to jak piszesz teksty. Uważaj na słowa kluczowe. Warto stosować tagowania. Zalecam korzystanie z wtyczki Yoast SEO (na WordPress’a). Wtyczka ta pokazuje co trzeba zrobić, żeby Twój post był jak najlepiej wyszukiwany w Google’u. Jestem zadowolona z funkcjonalności tej wtyczki. Dzięki tej wtyczce artykuły z bloga startupmylife.net pojawiają się na pierwszych stronach wyszukiwań. I to na konkretne słowa kluczowe. Nic tak nie motywuje jak pierwsze zaskakujące wyniki pracy.

Jeszcze sporo mogę napisać o trikach których możesz stosować, żeby sciągnąć ruch na bloga. Dobrą wiedzę zaleca się dawkować.

Na zakończenie łap link do strony: https://serps.com/tools/rank-checker/ . Tu sprawdzisz jaka jest pozycja Twojej strony na konkretne słowa kluczowe. Jeśli nie jesteś w pierwszej 8-10, to warto dobrze popracować nad pozycjonowaniem i obecnością w Internecie Twojej strony blogowej. Jeśli masz pytania, z chęcią odpowiem na nie w komentarzach.